Strona głównaCytologiaBadania cytologiczne w gabinecie dr Sztenca

Badania cytologiczne w gabinecie dr Sztenca

Informacje o badaniu i jego wynikach

 

Cytologia to podstawowe badanie szyjki macicy, które pozwala wychwycić jeszcze przedinwazyjne stadium raka. Jest ono niebolesne i polega na pobraniu przez lekarza specjalną jałową szczoteczką złuszczonych komórek z szyjki macicy. Z tak pobranego materiału wykonuje się rozmaz, który przesyłamy do pracowni cytologicznej.
Badania odczytują specjaliści wyszkoleni w zakresie cytologii ginekologicznej. W naszym przypadku jest to DIAGNOSTYKA Laboratoria Medyczne. Wiarygodność badania zależy od wyszkolenia cytologa, dlatego powierzylismy Wasze zdrowie doświadczeniu tej renomowanej placówce. Po otrzymaniu i opracowaniu wyniku wysyłamy pocztą elektroniczną ( lub przy braku adresu e-mail przez SMS)  informację o treści wyniku i dalszych zaleceniach.   Typowy czas otrzymania wyniku to około 21-28 dni. Jeżeli nie otrzyma Pani wyniku w ciągu 6 tygodni prosimy o kontakt email (gabinet@sztenc.pl) lub telefoniczny 52 384-81-88. W przypadku koniecznosci dosłania recept lub innych istotnych nieprawidłowości, personel skontaktuje telefonicznie oraz prześle kody do e-recepty.
Oryginał wyniku można pobrać bezpośrednio ze strony laboratorium
Oryginału nie wysyłamy z uwagi na wymogi RODO.
Oferujemy zarówno możliwość cytologii klasycznej jak cytologii płynnej (LBC)
Cytologia LBC dzięki wyeliminowaniu wad, jakie posiada standardowa cytologia, jest znacznie czulsza, a tym samym dokładniejsza. Przeprowadzone badania mające na celu porównanie cytologii konwencjonalnej i cienkowarstwowej stanowią, że za pomocą LBC rosną szanse na wykrycie atypowych komórek. Między innymi z tego powodu cytologia płynna LBC jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
PORÓWNANIE CYTOLOGII KLASYCZNEJ I PŁYNNEJ
Czy muszę zgłosić się z wynikiem do lekarza? Zwykle nie ma potrzeby. Wraz z wynikiem otrzyma Pani informację o treści wyniku i wskazówki co do dalszych kontroli. Zaproponowany będzie również termin kolejnej kontroli. Zgłoszenie jest konieczne jeżeli z treści zaleceń będzie jednoznacznie tak wynikać.