Strona głównaAktualnościINTERNETOWE KONTO PACJENTA do E-RECEPTY

INTERNETOWE KONTO PACJENTA do E-RECEPTY

Pacjenci mogą mylić.. konto na stronie sztenc.pl z Internetowym Kontem Pacjenta...a mylić tego nie można!! Internetowe konto pacjenta jest w formie elektronicznej karty zdrowia z zakładanym na stronie obywatel.gov.pl.

 

Pacjenci mogą mylić.. konto na stronie sztenc.pl z Internetowym Kontem Pacjenta...a mylić tego nie można!! Internetowe Konto Pacjenta jest w formie elektronicznej karty zdrowia, którą zakładamy na stronie obywatel.gov.pl lub pacjent.gov.pl . IKP jest ogólnopolskie dla wszystkich lekarzy. Od końca 2019 roku będą korzystać z niego wszystkie placówki (skierowania , recepty, dokumentacja medyczna) TO KONTO NAPRAWDĘ WARTO założyć już teraz. Na razie IKP daje możliwość odebrania  i realizacji w aptece recepty wystwionej zdalnie.

 

Recepty wystawione u lekarza na wizycie realizuje się tak jak do tej pory podając wydruk w aptece.

 

Aby zrealizować receptę wystawioną na odległość pacjent musi zalogować się do tego konta (IKP) i sprawdzić  PIN (czterocyfrowy kod zbiorczy recepty.) Z tym kodem jak z PINEM DO KARTY można iść do każdej apteki i podając ten kod i swój numer PESEL można wykupić leki z e-recepty.)

 

ZALECAMY aby pacjent w swoim koncie w ustawieniach zaznaczył  powiadomienia :SMS i email wtedy automatycznie otrzymamy kod PIN na SMS i na skrzynkę e-mail w chwili wystawienia recepty u lakarza

 

(USTAWIANIE POWIADOMIEŃ: Po zalogowaniu się do IKP obok Wyloguj jest Imię i Nazwisko, które trzeba kliknąć i pojawi się moje powiadomienia-  Edytuj- i dokonać tam zaznaczenia) . ----Do założenie IKP jest potrzebny Profil Zaufany (zakładamy go z poziomu bankowości elektronicznej lub jeśli bank pacjenta tego nie oferuje trzeba założyć go samodzielnie na stronie „profil zaufany” lub ePUAP i potwierdzić swoją tożsamość w punkcie potwierdzającym np. w Urzędzie Gminy ) Powodzenia!!!